6764 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-M-15

$216 850
Assessed Value
$273 020
Market Value
Annual Tax
$186 850
Taxable Value
Ownership
OwnerPiccoli Robert
Mailing Address6764 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 270 sq ft
Lot Size11 326 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$223 020
Just (Market) Value$273 020
Assessed Value$216 850
Exemptions-$50 722
Taxable Value$186 850
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $343 100 01